Червона книга України
Тваринний світ України нараховує близько 45 тис. видів, серед яких чимало рідкісних, реліктових або ендемічних видів. Зростаючий антропогенний тиск негативно впливає на тваринний світ, і все більша кількість видів потребує охорони та відновлення. До третього видання Червоної книги України (2009) занесено 542 види тварин: гідроїдні поліпи (2 види), круглі (2) та кільчасті (9) черві, ракоподібні (31), павукоподібні (2) та багатоніжки (3), ногохвістки (2), комахи (226), молюски (20), круглороті (2) та риби (69), земноводні (8), плазуни (11 ), птахи (87), ссавці (68).
Зниклі Види (ЗНк) () про які після неодноразових пошуків, проведених у типових місцевостях або в інших відомих та можливих місцях поширення, відсутня будь-яка інформація про наявність їх у природі чи спеціально створених умовах.
Зниклі в природі Види (ЗНп) () які зникли в природі, але збереглися у спеціально створених умовах.
Зникаючі Види (ЗН) () які перебувають під загрозою зникнення у природних умовах і збереження яких є малоймовірним, якщо триватиме дія факторів, що негативно впливають на стан їх популяцій.
Вразливі Види (ВР) () які у найближчому майбутньому можуть бути віднесені до категорії зникаючих, якщо триватиме дія факторів, що негативно впливають на стан їх популяцій.
Рідкісні Види (РД) () популяції яких невеликі і на даний час не належать до категорії зникаючих чи вразливих, хоча їм і загрожує небезпека.
Неоцінені Види (НО) () про які відомо, що вони можуть належати до категорії зникаючих, вразливих чи рідкісних, але ще не віднесені до неї.
Недостатньо відомі Види (НВ) () які не можна віднести до жодної із зазначених категорій через відсутність необхідної повної і достовірної інформації.